Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лебідь Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бюлетень Інституту зернового господарства (Науково-методичний центр з проблем зернового господарства). N 14 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2000. - 76 с. - рус.

Розглянуто вплив способів основного обробітку на агрофізичні властивості грунту та врожай зеленої маси люцерни, погодних умов на ріст, розвиток і продуктивність озимої пшениці за різних строків сівби, гібридів і строків сівби на вологість зерна кукурудзи та енергозатратність виробництва. Висвітлено грунтозахисну роль найпростіших гідротехнічних споруд у системі контурно-меліоративного землеробства, біологічну пристосованість рослин ярого ячменю та вівса до умов навколишнього середовища, питому вагу деяких агротехнічних факторів у формуванні зернової продуктивності двох гібридів кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 15-16 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2001. - 126 с. - укp.

Розглянуто особливості цвітіння різночасно квітучих самозапилених ліній кукурудзи на ділянках гібридизації. Визначено вплив строків сівби та густоти стояння рослин гібридів кукурудзи різних груп стиглості на тривалість вегетаційного періоду та вологість зерна перед збиранням. Проаналізовано динаміку чисельності цикадок (Homoptera: Auchenorrhyncha) в осінній період вегетації озимої пшениці залежно від агротехнічних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наукові проблеми виробництва зерна в Україні та сучасні методи їх вирішення : Тези Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчен. і спеціалістів, (10 - 11 лют. 2000 р.) / ред.: Є. М. Лебідь; УААН; Ін-т зерн. госп-ва. Наук.-метод. центр з пробл. зерн. госп-ва. - Д., 2000. - 120 c. - укp.

Розглянуто перспективи підвищення морозостійкості озимої пшениці за допомогою віддаленої гібридизації. Досліджено вплив прийомів агротехніки на урожайність і якість пивоварного ячменю за умов північної підзони Степу України, а також морфогенетичний потенціал деяких ліній селекції Синельниківської селекційно-дослідної станції. Окремі розділи присвячено інформаційно-консультативному забезпеченню виробництва зерна на Київщині, використанню різного за довжиною вегетаційного періоду вихідного матеріалу в гетерозисній селекції кукурудзи, розвитку ерозійного процесу в штучному агроландшафті, генетичним джерелам гороху та їх використанню у селекції конкурентоспроможних сортів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-99(4УКР) я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 23 - 24 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. - Д., 2005. - 164 с. - укp.

Проаналізовано особливості формування продуктивності озимої пшениці за екстремальних погодних умов 2002 - 2003 рр. на Присивашші, шляхи підвищення ефективності вирощування кукурудзи на зерно в Південному степу України, продуктивність кукурудзи залежно від ланки сівозміни та системи добрив у Північному степу. Висвітлено ефективність використання природних розсолів та мінералів для передпосівної обробки насіння гречки, виробництва качанів цукрової кукурудзи під плівковим покриттям. Розкрито вплив густоти стояння рослин і фону живлення на урожайність кукурудзи на ділянках гібридизації, способів сівби та норм висіву на урожайність та вихід кондиційного насіння сої. Розглянуто питання підвищення продуктивності кукурудзи на підставі контролювання засміченості посівів, створення нового ранньостиглого вихідного матеріалу кукурудзи на базі методу зворотних схрещувань.

Проанализированы особенности формирования продуктивности озимой пшеницы в экстремальных погодных условиях 2002 - 2003 гг. в Присивашье, пути повышения эффективности выращивания кукурузы на зерно в Южной степи Украины, продуктивность кукурузы в зависимости от звена севооборота и системы удобрений в Северной степи. Освещены эффективность использования природных рассолов и минералов для предпосевной обработки семян гречки, производства початка сахарной кукурузы под пленочным покрытием. Изучены влияния плотности стояния растений и фона питания на урожайность кукурузы на участках гибридизации, способов посева и норм высеивания на урожайность и выход кондиционных семян сои. Рассмотрены вопросы повышения продуктивности кукурузы на основе контролирования засоренности посевов, создания нового раннеспелого исходного материала кукурузы на основе метода возвратных скрещиваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бюлетень Інституту зернового господарства (Науково-методичний центр з проблем зернового господарства). N 17 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2001. - 86 с. - укp.

Розглянуто стан і перспективи трансформації структури сільськогосподарських угідь, систем землеробства та сівозмін на Миколаївщині. Проаналізовано вміст вомітоксину в фузаріозному зерні озимої пшениці. Висвітлено комбінаційну цінність сортів сочевиці. Описано вплив строків сівби на формування структурних елементів урожаю, вологість та урожайність зерна гібридів кукурудзи. Наведено визначення типів ефектів генів, що контролюють індукцію андрогенезу у кукурудзи. Доведено ефективність азотних підживлень багаторічних злаково-бобових агроценозів, що вирощуються на рекультивованих землях. Викладено результати вивчення сортової агротехніки рису.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4Укр)2

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і спеціалістів з проблем виробництва зерна в Україні, (5 - 6 березня 2002 р.) / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. Наук.-метод. центр з пробл. зерн. госп-ва. - Д., 2002. - 124 c. - укp.

Висвітлено вплив технології вирощування на продуктивність озимої пшениці, а також заходів синхронізації на строки цвітіння та врожайність різностиглих батьківських форм на ділянках гібридизації. Проаналізовано можливості застосування результатів досліджень фотоперіодичної чутливості в селекції озимої м'якої пшениці. Розглянуто продуктивні властивості насіння кукурудзи з різним розташуванням зародка. Обговорено особливості формування мікробоценозів рекультивованих земель Нікопольського марганцеворудного басейну. Розглянуто вплив способів обробітку грунту та різних сполучень органічних і мінеральних добрив на загальну мікробіологічну активність грунту.

Освещено влияние технологии выращивания на производительность озимой пшеницы, а также мер синхронизации на сроки цветения и урожайности разносозреваемых родительских форм на участках гибридизации. Проанализированы возможности использования результатов исследований фотопериодической чувствительности в селекции озимой мягкой пшеницы. Рассмотрены производительные свойства семени кукурузы с различным размещением зародыша. Обсуждены особенности формирования микробоценозов рекультивированных земель Никопольского марганцеворудного бассейна. Рассмотрено влияние способов обработки почвы и различных соединений органических и минеральных удобрений на общую микробиологическую активность почвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212я431(4УКР)

Шифр НБУВ: СО24766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 18-19 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. Наук.-метод. центр з пробл. зерн. госп-ва. - Д., 2002. - 119 с. - укp.

Висвітлено особливості водоспоживання гібридів кукурудзи різних груп стиглості в східній частині північного Степу. Проаналізовано вплив агрофону живлення та хімічного захисту рослин на урожайність та якість зерна озимої пшениці за умов вирощування її у різних ланках сівозміни, а також вплив погодних факторів на темпи розвитку рослин і формування врожаю гороху, густоти стояння рослин на фотосинтетичну діяльність і урожайність біотипів кукурудзи у разі загущення посівів. Описано методику екстраполяціії під час проведення оцінки ефективності гербіцидів. Проведено оцінку пластичності та стабільності врожаю сортів і гібридів сортових культур, а також порівняльну оцінку вирощування м'якої та твердої озимої пшениці за умов північної підзони Степу. Розглянуто особливості фотосинтезу різних за скороспілістю гібридів кукурудзи.

Освещены особенности водопотребления гибридов кукурузы различных групп спелости в восточной части северной Степи. Проанализировано влияние агрофона питания и химической защиты растений на урожайность и качество зерна озимой пшеницы при выращивании ее в различных звеньях севооборота, влияние погодных факторов на темпы развития растений и формирования урожая гороха, густоты стояния растений на фотосинтетическую деятельность и урожайность биотипов кукурузы при загущении посевов. Описана методика экстраполяции при проведении оценки эффективности гербицидов. Проведены оценка пластичности и стабильности урожая сортов и гибридов сортовых культур, сравнительная оценка выращивания мягкой и твердой озимой пшеницы в условиях северной подзоны Степи. Рассмотрены особенности фотосинтеза различных по скороспелости гибридов кукурузы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212 я54(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 20 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. - Д., 2003. - 76 с. - укp.

Описано реакцію гібридів кукурудзи на глибину обробітку грунту. Проаналізовано фотосинтетичну діяльність зрошуваної кукурудзи в посівах різної структури, боротьбу з багаторічними бур'янами в передпосівний період у процесі вирощування кукурудзи на зерно за умов зрошення в південному регіоні. Висвітлено вплив гербіцидної обробки на інтенсивність перекисного окиснення ліпідів у зерні кукурудзи. Розглянуто питання удосконалення технологічного процесу вирощування кукурудзи з посівом на малу глибину.

Описана реакция гибридов кукурузы на глубину обработки почвы. Проанализированы фотосинтетическая деятельность орошаемой кукурузы в посевах различной структуры, борьба с многолетними сорняками в предпосевной период при выращивании кукурузы на зерно в условиях орошения в южном регионе. Освещено влияние гербицидной обработки на интенсивность перекисного окисления липидов в зерне кукурузы. Рассмотрены вопросы усовершенствования технологического процесса выращивания кукурузы с посевом на малую глубину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 21-22 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. - Д., 2003. - 122 с. - укp.

Визначено основні напрямки та шляхи подолання кризового стану в зерновиробництві. Описано методику оцінки ефективності гербіцидів у складних фітоценозах. Проаналізовано вплив способів основного, до- і післяпосівного обробітку грунту на продуктивність сої, а також глибини та способів обробітку на зернову продуктивність кукурудзи. Наведено оцінку нових самозапилених ліній кукурудзи, споріднених з генетичною плазмою Ланкастер. Висвітлено кореляційні зв'язки продуктивності з морфобіологічними ознаками у інбредних ліній цукрової кукурудзи, продуктивність рослин сортів ярого ячменю залежно від використання різнофункціональних регуляторів росту нового покоління.

Определены основные направления и пути преодоления кризисного положения в зернопроизводстве. Описана методика оценки эффективности гербицидов в сложных фитоценозах. Проанализированы влияние способов основной, до- и послепосевной обработки почвы на продуктивность сои, а также глубины и способов обработки на зерновую продуктивность кукурузы. Приведена оценка новых самозапыленных линий кукурузы, родственных с генетической плазмой Ланкастер. Освещены корреляционные связи продуктивности с морфобиологическими свойствами в инбредных линиях сахарной кукурузы, продуктивность растений сортов ярового ячменя в зависимости от использования разнофункциональных регуляторов роста нового поколения.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 28 - 29 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2006. - 176 с. - укp.

Проаналізовано економічну ефективність різних систем добрив у технології вирощування кукурудзи на зерно в сівозмінах зони Степу України. Розглянуто питання підвищення продуктивності кукурудзи на основі контролю засміченості посівів, удосконалення системи заходів контролювання росту бур'янів у зрошуваних посівах сої. Описано способи передпосівної обробки насіння гібриду кукурудзи "Дніпровський 337 МВ", фізико-механічні властивості зерна гібридів кукурудзи з різною консистенцією ендосперму. Наведено результати дослідження генетичної спорідненості ранньостиглих ліній цукрової кукурудзи. Розкрито селекційно-технологічні аспекти підвищення стійкості виробництва зерна кукурудзи в південному Степу, особливості формування урожаю насіння кукурудзи під час несинхронного цвітіння на ділянках гібридизації. Вивчено вплив пошкоджень рослин соняшнику на урожайність. Визначено продуктивність однорічних ранніх ярих агроценозів у системі зеленого конвеєра, пластичність інтенсивних сортів озимої пшениці в південному Степу, агрометеорологічні умови її вирощування в північно-східній частині Степу, ефективність захисту посівів ярої пшениці від бур'янів. Висвітлено перспективи вирощування озимого тритикале в північному Степу і західному Поліссі. Проведено економічну оцінку вирощування зернобобових культур залежно від норм висіву та застосування добрив і біопрепаратів.

Проанализирована экономическая эффективность разных систем удобрений в технологии выращивания кукурузы на зерно в севооборотах зоны Степи Украины. Рассмотрены вопросы повышения продуктивности кукурузы на основе контроля засорённости посевов, усовершенствования системы мероприятий контролирования роста сорняков в орошаемых посевах сои. Описаны способы предпосевной обработки семян гибрида кукурузы "Днепровский 337 МВ", физико-механические свойства зерна гибридов кукурузы с разной консистенцией эндосперма. Приведены результаты исследования генетической родственности раннеспелых линий сахарной кукурузы. Раскрыты селекционно-технологические аспекты повышения устойчивости производства зерна кукурузы в южной Степи, особенности формирования урожая семян кукурузы в период несинхронного цветения на участках гибридизации. Изучено влияние повреждений растений подсолнечника на урожайность. Определены продуктивность однолетних ранних яровых агроценозов в системе зелёного конвейера, пластичность интенсивных сортов озимой пшеницы в южной Степи, агрометеорологические условия её выращивания в юго-восточной части Степи, эффективность защиты посевов яровой пшеницы от сорняков. Освещены перспективы выращивания озимого тритикале в северной Степи и западном Полесье. Проведена экономическая оценка выращивания зернобобовых культур в зависимости от норм высеивания и применения удобрений и биопрепаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4УКР)1

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 30 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2007. - 159 с. - укp.

Визначено продуктивність пізніх ярих агроценозів в північному Степу України залежно від їх видового складу. Розглянуто питання застосування біологічних препаратів на різних сортах ярого тритикале та пшениці під час вирощування в даному регіоні, формування запасів вологи залежно від погодних факторів, стану грунту та попередників. Проаналізовано сучасний стан і перспективи захисту запасів зерна від шкідливих організмів, вплив різних систем удобрення на урожайність зерна кукурудзи за умов недостатнього зволоження лівобережного Лісостепу, способів основного обробітку грунту на процеси формування урожаю озимої пшениці в східному Лісостепу, а також способів сівби та норм висіву на ріст, розвиток і урожайність сої. Висвітлено проблеми та економічні аспекти вирощування різних сортів ярого тритикале в північному Степу. Проведено оцінку комбінаційної здатності ліній кукурудзи, відібраних на розчинах сахарози з різним осмотичним тиском, селекційну оцінку самозапилених ліній кукурудзи різних генетичних плазм у південно-східному Степу, економічну оцінку виробництва насіння простих гібридів кукурудзи під час зрошення на півдні України. Описано метод добору вихідного матеріалу у процесі селекції озимої пшениці в Степу. Визначено перспективи вирощування озимого зернового тритикале в південному Степу, ефективність способів основного обробітку грунту під цукрові буряки в лівобережному Лісостепу та економічну ефективність обробки насіння кукурудзи інкрустаційними сумішами.

Определена продуктивность поздних яровых агроценозов в северной Степи Украины в зависимости от их видового состава. Рассмотрены вопросы применения биологических препаратов на разных сортах ярового тритикале и пшеницы в период выращивания в данном регионе, формирования запасов влаги в зависимости от погодных факторов, состояния почвы и предшественников. Проанализированы современное состояние и перспективы защиты запасов зерна от вредных организмов, влияние разных систем удобрения на урожайность зерна кукурузы в условиях недостаточного увлажнения левобережной Лесостепи, способов основной обработки почвы на процессы формирования урожая озимой пшеницы в восточной Лесостепи, а также способов посева и норм высеивания на рост, развитие и урожайность сои. Освещены проблемы и экономические аспекты выращивания разных сортов ярового тритикале в северной Степи. Проведены оценка комбинационной способности линий кукурузы, отобранных на растворах сахарозы с разным осматическим давлением, селекционная оценка самозапылённых линий кукурузы разных генетических плазм в юго-восточной Степи, экономическая оценка производства семян простых гибридов кукурузы в период орошения на юге Украины. Описан метод подбора исходного материала в процессе селекции озимой пшеницы в Степи. Определены перспективы выращивания озимого зернового тритикале в южной Степи, эффективность способов основной обработки почвы под сахарную свёклу в левобережной Лесостепи и экономическая эффективность обработки семян кукурузы инкрустационными смесями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4УКР)1

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 26 - 27 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. - Д., 2005. - 231 с. - укp.

Проаналізовано напрямки удосконалення систем землеробства. Розглянуто питання природоохоронної модернізації базових елементів землеробства як фактор оптимізації агроекоценозів, обробітку грунту в сівозмінах степового землеробства. Вивчено вплив строків сівби та густоти стояння рослин на фотосинтетичну діяльність гібридів соняшнику, інкрустації насіння і строків сівби на формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості. Викладено результати і напрямки селекції гібридів харчової кукурудзи. Описано фізико-хімічні властивості звичайного чорнозему залежно від системи удобрення та меліоранта під час зрошення в північному степу України.

Проанализированы направления усовершенствования систем земледелия. Рассмотрены вопросы природоохранной модернизации базовых элементов земледелия как фактор оптимизации агроэконоценозов, обработки почвы в севооборотах степного земледелия. Изучены влияния сроков посева и плотности стояния растений на фотосинтетическую деятельность гибридов подсолнечника, инкрустации семян и сроков посева на формирование продуктивности гибридов кукурузы разных групп спелости. Изложены результаты и направления селекции гибридов пищевой кукурузы. Освещены физико-химические свойства обычного чернозема в зависимости от системы удобрения и мелиоранта при орошении в северной степи Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 33/34 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2008. - 311 с. - укp.

Викладено наукові основи підвищення ефективності виробництва зерна в Україні. Проаналізовано водний режим грунту й урожайність озимої пшениці за різних способів обробки чистого пару. Висвітлено особливості росту та розвитку рослин озимої пшениці залежно від строків сівби та норм висіву насіння в Присивашші, визначено економічну ефективність її вирощування з використанням добрив і засобів захисту рослин від шкідників і хвороб. Вивчено вплив органо-мінерального живлення на ефективність фотосинтезу посівів рису та його урожайність. Описано структуру продуктів переробки зерна під час застосування мікродобрив під рис на півдні України. Наведено характеристику самозапилених ліній та сестринських гібридів кукурудзи, споріднених за генетичною плазмою Добруджанка. Розкрито технологічні аспекти вирощування кукурудзи за умов зрошення Криму. Визначено динаміку втрати вологи зерном гібридів кукурудзи під час дозрівання. Проведено оцінку маркерних генотипів кукурудзи на здатність до гаплоіндукції у тестерних схрещуваннях. Висвітлено процес термічного сушіння насіння гібридів цукрової кукурудзи, особливості появи сходів холодостійких гібридів кукурудзи за ранньої сівби. Розглянуто питання формування врожайності гібрида соняшнику Запорізький 32 залежно від агроприйомів вирощування, використання міжвидової гібридизації для одержання нового вихідного матеріалу олійного льону.

Изложены научные основы повышения эффективности производства зерна в Украине. Проанализированы водный режим почвы и урожайность озимой пшеницы при разных способах обработки чистого пара. Освещены особенности роста и развития растений озимой пшеницы в зависимости от сроков посева и норм высеивания семян в Присивашье, определена экономическая эффективность её выращивания при использовании удобрений и средств защиты растений от вредителей и болезней. Изучено влияние органо-минерального питания на эффективность фотосинтеза посевов риса и его урожайность. Описана структура продуктов переработки зерна при применении микроудобрений под рис на юге Украины. Дана характеристика самозапыленных линий и сестринских гибридов кукурузы, родственных по генетической плазме Добруджанка. Раскрыты технологические аспекты выращивания кукурузы в условиях орошения Крыма. Определена динамика потери влаги зерном гибридов кукурузы при созревании. Проведена оценка маркерных генотипов кукурузы на способность к гаплоиндукции в тестерных скрещиваниях. Освещены процесс термической сушки семян гибридов сахарной кукурузы, особенности появления всходов холодостойких гибридов кукурузы при раннем посеве. Рассмотрены вопросы формирования урожайности гибрида подсолнечника Запорожский 32 в зависимости от агроприемов выращивания, использования межвидовой гибридизации для получения нового исходного материала масляного льна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2 я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 35 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2008. - 129 с. - укp.

Визначено продуктивність зерна озимої пшениці залежно від технології її вирощування, доцільність застосування фунгіцидів у посівах озимої пшениці проти борошнистої роси, урожайність зерна озимої пшениці залежно від технології вирощування кукурудзи на силос. Проаналізовано агроекологічні та біологічні фактори підвищення стійкості озимої пшениці до несприятливих умов вирощування у південно-східній частині Степу, вплив обробітку грунту на ефективність виробництва озимої пшениці в паровому полі Степу. Розглянуто питання захисту озимої пшениці від бур'янів з урахуванням фотоенергетичного балансу агрофітоценозів. Описано нові високопродуктивні сорти зернових культур селекції Миронівського інституту пшениці. Висвітлено проблеми і перспективи вирощування тритикале в західному регіоні України.

Определены продуктивность зерна озимой пшеницы в зависимости от технологии её выращивания, целесообразность применения фунгицидов в посевах озимой пшеницы против мучной росы, урожайность зерна озимой пшеницы в зависимости от технологии выращивания кукурузы на силос. Проанализированы агроэкологические и биологические факторы повышения устойчивости озимой пшеницы к неблагоприятным условиям выращивания в юго-восточной части Степи, влияние обработки почвы на эффективность производства озимой пшеницы в паровом поле Степи. Рассмотрены вопросы защиты степи от сорняков с учётом фотоэнергетического баланса агрофитоценозов. Описаны новые высокопродуктивные сорты зерновых культур селекции Мироновского института пшеницы. Освещены проблемы и перспективы выращивания тритикале в западном регионе Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П2я54(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 36 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2009. - 178 с. - укp.

Визначено урожайність озимої пшениці (ОП) за різних технологій її вирощування в степу України, економічну ефективність вирощування залежно від агроекологічних умов та генетичного потенціалу сортів у південно-східному степу України. Розкрито організаційні та агротехнологічні аспекти підвищення ефективності виробництва зерна ОП в південному степу України. Проаналізовано роль протруйників у оздоровленні посівів ОП, особливості ростових процесів її рослин в осінній період залежно від строків сівби. Проведено агроекологічну оцінку мікроелементного складу чорнозему звичайного за тривалого використання добрив у сівозміні. Розглянуто питання оптимізації строків сівби озимих культур за зміни кліматичних умов та доз фосфорних добрив в агроценозах кукурудзи в північному степу України, використання фізіологічних методів діагностики для добору адаптивностійких форм кукурудзи, розробки біотехнологічних прийомів збереження її селекційного матеріалу під час холоду. Висвітлено вплив довготривалого сільськогосподарського використання на агрегатний склад сірих лісових грунтів.

Определены урожайность озимой пшеницы (ОП) при разных технологиях её выращивания в степи Украины, экономическая эффективность выращивания в зависимости от агроэкологических условий и генетического потенциала сортов в юго-восточной степи Украины. Раскрыты организационные и агротехнологические аспекты повышения эффективности производства зерна ОП в южной степи Украины. Проанализированы роль протравителей в оздоровлении посевов ОП, особенности ростовых процессов её растений в осенний период в зависимости от сроков посева. Проведена агроэкологическая оценка микроэлементного состава чернозема обычного при продолжительном использовании удобрений в севообороте. Рассмотрены вопросы оптимизации сроков посева озимых культур при изменении климатических условий и доз фосфорных удобрений в агроценозах кукурузы в северной степи Украины, использования физиологических методов диагностики для подбора адаптивностойких форм кукурузы, разработки биотехнологических приемов сохранения её селекционного материала при холоде. Освещено влияние продолжительного сельскохозяйственного использования на агрегатный состав серых лесных почв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2(4УКР) я54 + У9(4УКР)32 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойко В. І. 
Економіка виробництва зерна (з основами організації і технології виробництва) : монографія / В. І. Бойко, Є. М. Лебідь, В. С. Рибка, В. М. Скупий, В. О. Компанієць, А. О. Кулик. - К. : ННЦ "Ін-т аграр. економіки", 2008. - 400 c. - Бібліогр.: с. 389-395. - укp.

Проаналізовано стан розвитку вітчизняного зернового господарства, показники економічної ефективності виробництва, його територіального розміщення та господарської спеціалізації. Визначено вплив основних виробничих чинників на результативні показники діяльності аграрних підприємств. Розглянуто кон'юнктуру ринку, цінову ситуацію в контексті зміни тенденцій щодо попиту на світовому ринку продовольства. Увагу приділено перспективним технологіям вирощування зернових культур, зокрема, пшениці, кукурудзи, ячменю, в окремих грунтово-кліматичних зонах.

Проанализированы состояние развития отечественного зернового хозяйства, показатели экономической эффективности производства, его территориального размещения и хозяйственной специализации. Определено влияние основных производственных факторов на показатели деятельности аграрных предприятий. Рассмотрены конъюнктура рынка, ценовая ситуация в контексте изменения тенденций спроса на мировом рынке продовольствия. Уделено внимание перспективным технологиям выращивания зерновых культур, в частности, пшеницы, кукурузы, ячменя, в отдельных почвенно-климатических зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 + П212-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА707270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лебідь Є. О. 
Концепт "природа" в сучасному філософському дискурсі : автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.09 / Є. О. Лебідь; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2009. - 36 c. - укp.

Обгрунтовано нову версію філософії природи, яка тематизує багатовимірний простір взаємодоповнювальних зв'язків концепту "природа" зі свідомістю, безсвідомим, культурою, освітою, наукою. Експліковано неусувне тяжіння людського духу до єдності з природою. Встановлено, що етичні концепції, фундовані екологією, життям як вищою цінністю, змістом глибинних шарів психіки, страхом як останньою та незаперечуваною очевидністю є регресивними, а тому не можуть бути дійсною внутрішньою цінністю турботи про буття природи. Доведено неправомірність універсалізації та широкого використання у філософському дискурсі концепції коеволюції природи та суспільства. Виявлено тенденції розвитку екології у контексті постмодерністського дискурсу та за умов смерті науки. Доведено генетичний зв'язок наукової картини світу з географічною картою та живописною картиною після винаходу перспективи як методу впорядковування простору. До наукового обігу введено поняття "перформанс світу" як концепт його образного представлення. Проведено концептуальний аналіз структури даного поняття. Сформульовано висновок, що інша субстанційність природи та культури, їх абсолютна сторонність, логічно й екзистенціально може бути подолана скасуванням концепту "картина світу", заміною його концептом "перформанс світу", що дозволить людському Я - суб'єкту, який пізнає, але тілесному та втіленому, творчо включитися в представлення живої природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б + Ю251 + Ю6*671*18:Б + Б.в5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лебідь Є. М. 
Метатекст поезії Т.Шевченка і українська література: давня та нова доба : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Є. М. Лебідь; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Наведено ідею щодо існування універсального коду української літератури, який збагачується та конкретизується національними рисами, забезпечує цілісність літературного процесу. Акцентовано увагу на образно-тематичних константах (теми свободи волі, христологічні мотиви, образи духовного лідера, страждаючої матері, воїна-захисника). Досліджено метатекстову модель в українській літературі та поетичній творчості Т. Шевченка, який засвідчує надтекстовий характер, багаторівневу структуру авторської роботи над твором. Проаналізовано художні переклади Т. Шевченка "Слова о полку Ігоревім", які представлені як метатексти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-317 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лебідь Є. М. 
Метатекст поезії Тараса Шевченка та українська література: давня і нова доба : [монографія] / Є. М. Лебідь; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т. Шевченка. - К. : Наук. думка, 2012. - 168 c. - (Наук. кн. Молоді вчені). - Бібліогр.: с. 153-165 - укp.

Досліджено метатекст поетичної спадщини Т. Шевченка й її зв'язок з українською літературою давньої та нової доби. Завдяки методикам структурального та постструктурального літературознавства проведено оцінювання впливу попередніх текстів на його поезію. Висунуто й обгрунтовано ідею про існування універсального коду української літератури, що збагачувався та конкретизувався національними рисами, забезпечував цілісність літературного процесу. Увагу приділено образно-тематичним константам (тема свободи волі, христологічні мотиви, образи духовного лідера, страждаючої матері, воїна-захисника). Розглянуто метатекстову модель в українській літературі та в поетичній творчості Т. Шевченка, що засвідчує надтекстовий характер, багаторівневу структуру авторської роботи над твором. Проаналізовано його художні переклади "Слова о полку Ігоревім", представлені як метатексти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 417

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лебідь Є. М. 
Ефективність синхронізації логістичних потоків при міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / Є. М. Лебідь; МОНМС України, Нац. трансп. ун-т. - К., 2012. - 20 с. - укp.

Обгрунтовано створення математичної моделі, яка дозволяє досліджувати взаємні зв'язки учасників доставки товару та їх вплив на тривалість процесу. Обгрунтовано, що оцінка рівня синхронізації логістичних потоків можлива за єдиним критерієм — часом доставки товару. Виявлено вплив організаційно-правових і техніко-технологічних заходів на тривалість доставки товарів, встановлено важливість прискорення протікання інформаційних і фінансових потоків. Розроблено на основі "Мереж Петрі" імітаційну модель, яка дозволяє виконувати аналіз синхронізації логістичних потоків і розробляти заходи щодо підвищення рівня їх взаємодії. Запропоновано критерій оцінювання ефективності системи доставки товарів, який дозволяє кількісно оцінити наближення системи до бажаного рівня ефективності роботи та виконувати порівняльний аналіз різних систем доставки товарів та їх складових. Запропоновано критерій оцінювання рівня синхронізації логістичних потоків, який дозволяє виконувати порівняльний аналіз різних топологічних схем системи доставки товарів. Розроблено методику оцінювання рівня якості системи доставки товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О384(0) + У583.733.0-813.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського